Gå til innhold

Publisere SQL 2008 på WinServ2008


Anbefalte innlegg

Skrevet

FOlkens...

Trenger rask hjelp her. Har en Win server 2008 med dertil egnet installert MS SQL 2008 server Express edition. Har publisert både SQL serveren og SQL browseren i firewallen til Win2008, men får fortsatt ikek tak i serveren fra klient. Får selvswagt tak i serveren gjennom Management Studio. Det er også krysset av i serverens egenskaper at eksterne skal kunen få tak i serveren.

 

Noen som har noe tips her....

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Sjekk i SQL Server Configuration Manager hvilke protokoller som er aktivert. Prøv å aktivere alle og se om det hjelper, har ivertfall hjulpet meg et par ganger.

Skrevet

Fikk det til ved rett og slett slå av brannmuren i OS'et. Må være brannmuren som gjør dette da. Skjønner ikek dette. VIrker som at brannmuren i Win2008 har flere settings en vanlig. Står noe om at noen innstillinger er styr via Policy og da blir jo straks ting mere komplisert. Hvorfor kan ikke bare alle innstillinger som har noe med dette å gjøre bare være samlet i et bilde :-(

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...