Gå til innhold

Oppsett av Media/entertainment server


Tinkerer

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei

 

Jeg ønsker å sette opp en server som skal fungere som gaming rigg, lagring og avspilling av musikk/filmer. Nå er det slik at jeg ønsker å bruke den fra flere steder i huset. Ser for meg en skjerm med tastatur+mus på kontoret og tv, tastatur, mus o.l. på stuen.

Nå er det ikke noe problem å finne lange nok dvi eller usb kabler, men jeg antar jeg trenger noen switcher av noe slag for å bestemme hvilken skjerm/tastatur som skal brukes?

 

Har kikket lit på kvm-switcher men de ser ut til å være for å koble flere maskiner til en skjerm/tastatur. Jeg trenger det motsatte.

 

Er dette i det hele tatt mulig?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Update

 

Ser ut som som et program kalt teamplayer kan være løsningen. Samtidig må man vel bare kjøre skjermbildet på clone modus. Kan man gjøre det med to forskjellige oppløsninger?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...