Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

[Løst]innkjøp av forsterker og basser


jorgens91

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Yeallo! Ved neste lønning skal jeg gå til innkjøp av hvertfall 1 basser, monoblokk og flerkanals forsterker. Fra før har jeg en Pioneer DEH-P7100BT spiller og GZ 130FX komponentsett. Hører igrunn på alt fra jallatechno til heavy metal, spm er hva skal jeg kjøpe?

 

Kriterier er det vanlige pris & lydkvalitet. Disse komponentene er satt opp til et budsjett på sånn ca 5000.- aller helst ikke over da min lønn ikke er den høyeste: ) Plan er forøvrig 2 stk kraftige 12" , så må ha noe som selvfølgelig kan drive dette! Noen innspill?

 

Bilen det skal stå i er en bmw e36 318is sedan ;)

Endret av jorgens91
Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Om du skal bruke en monoblokk til bassgjengen, behøver du vel ikke noen flerkanalsforsterker til frontsettet? En god 2-kanals holder da lenge... og kraftige monoblokker tar fort nesten hele budsjettet ditt, så jeg vil nok i tillegg anbefale en relativt spesifikk ønskeliste til jul overlevert til mor... ;)

Endret av transmedia.no
Skrevet

Med bare 5000 å rutte med, så burde du prioritere spiller, frontsett, og forsterker til frontsett, og kjøpe monoblokk og subwoofer når du har råd til det.

Skrevet

Hmm takker for svar ;) visste ikke at det var så dyrt for det. Å sprenge budsjettet litt skal vel ikke bli noe problem egentlig, men da blir det flere handleturer :o

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...