Gå til innhold

Privatkopiering vs Piratkopiering


jacoobholm

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Som jeg har forstått det så har jeg lov å ta kopier av digitale media jeg allerede har kjøpt, samt å lovlig spre disse til nære venner og familie(http://www.norwaco.no/nor/privatkopiering/..._piratkopiering).

 

Jeg har litt problem med å finne hvordan dette fungerer når det forekommer kopisperrer. har jeg lov å gå rundt sperren for å ta en privat kopi?

 

Gjelder de norske lovene selv om jeg kjøper fra utlandet?

 

/MvH

Jacob

Endret av jacoobholm
Videoannonse
Annonse
Skrevet
Jeg vet ikke svaret, men lurer på det samme, så jeg slenger meg på denne tråden jeg. :)

 

Vet ikke helt om det er noe rett fram svar. Tror kanskje at det er forsvarlig i retten å gå rundt en kopisperre for å privatkopiere, men at det er i gråsonen.

Skrevet

Meg bekjent har man lov til å omgå "ikke-effektive" kopisperrer på bakgrunn av sin rett til private sikkerhetskopier. Hvordan problemstillingen er når man kjøper ting fra utlandet vet jeg ikke.

Skrevet
Meg bekjent har man lov til å omgå "ikke-effektive" kopisperrer på bakgrunn av sin rett til private sikkerhetskopier. Hvordan problemstillingen er når man kjøper ting fra utlandet vet jeg ikke.

 

"Ikke-effektive" vil si at dersom jeg finner et program som lett bryter kopisperren så er det greit, men jeg har ikke lov å bryte sperren selv?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...