Gå til innhold

[Løst]6 Ohm høytalere på 8 Ohm utgang.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

Kjapt lite spørsmål.

 

Jeg kjenner elektronikk passe, men husker ikke analogbiten nok til å være 100% sikker på dette.

 

Jeg har en 5*100W forsterker som jeg nå har satt nye høytalere til. Disse har maks-effekt på 250W (Nominell over tid 100W), men disse er 6 Ohm.

Utgangen på forsterkeren er merket 8-16.

 

Dersom jeg ikke nærmer meg å presse 100W ut, er spørsmålet om dette egentlig blir noe problem?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Forsterkeren er en Sony STR-DG520B. (5*100W)

 

Høytalerene foran er Yamaha EF NS-555, disse er 6 Ohm, 88db, 100W (RMS)

 

Hva du mener om de er konstant 6 Ohm vet jeg ikke.

Skrevet

Jeg kan ikke se noen grunn til at det ikke skal gå bra, uansett så er det bare å gi litt blaffen i hva som står om høyttalere og maks effekt. Det er i grunn mer relevant med minimum effekt, siden det verste du kan gjøre er å presse en reciever til å pumpe ut mer strøm enn tilgjengelig. Da vil du oppleve at lyden blir forvrengt, og det er her elementene går dukken, ergo - for lite strøm og for høyt volum.

 

Mine høyttalere, Marten Formfloor har "max effect" på 150-200w eller noe slikt, jeg bruker monoblokker på 300/600w i 8/4ohm. Absolutt ikke noe problem i det hele tatt!

 

Konstant ohm går litt på hvor lineær impedansen er i hele frekvensspekteret. En del høyttalere dipper ned mot både 6 og 4 ohm..

  • 8 måneder senere...
Skrevet

Hei, Jeg er relativt ny i hi-fi biten, og har kjøpt meg 6ohm mistral BOW a5(150W) høytalere, forsterkeren er en Music angel K88,2x65W Forsterkeren er en sterioforsterker med 3 koblinger per utgang,(8OHM, 4OHM, 0,) Hvordan skal jeg koble forsterkeren? Må jeg kjøpe convertere til utgangene?

  • 3 uker senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...