Gå til innhold

Prosessor til Asus M3N78-CM?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som har forslag på prosessor til M3N78-CM Asus link

Brukes til stue/film/surfe pc, ikke gaming.

 

Forslag på minne og strømforsyning mottas også med takk.

 

Har hdd, kabinett (mATX) og (for liten) strømforsyning.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

hovedkortet er ju am2+,så noen amd phenom be,jeg har kun 940.

Den beste der er vel AMD Phenom II X4 955 Black Edition.

http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=451982

 

psu corsair ? helst bikke 600w såfremt det ikke ska puttes in masse dilldall,med raidsystemer,high end gpu,overklokking etc da er nok 750w bedre for å være på den sikkre siden.650w under.er 200 kr forskell på 650 og 750 w f,ø.

http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=340676

 

minne corsair der og,forholdsvis rimelig og kurant prestanda,men gå for dominator med 2 gb /brikke minst,avhengig av os,vista/win7 liker mye medan xp klarer seg med mindre.

linux tar vel det den får uansett ;)

http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=360396

Skrevet

Fine svar.

Hovedkortet støtter AM2+, mens anbefalt prosessor (Phenom II X4 955 BE) er AM3.

Vil den kjøre uten biosoppdatering? Hvis den ikke vil kjøre, så kan vel ikke kortet oppdateres...?

Skrevet

jeg trengte en bios oppdatering til ett annet asus am2+ hovedkort for å kunne bruke phenom på det, problemet er att man nesten må sjekke asus sine sider for eventuelle biosoppdateringer og annen info,nå er asus flink på det for det meste da.

I mitt tilfelle hadde jeg hovedkortet allerede så jeg sjekket ju bare hvis det var ok innen jeg kjøpte cpu :)

 

Du må nesten ta deg en tur å sjekke.

 

(vel,den store forskellen er egentlig att am3 cpu i am3 hovedkort kan kjøre raskere minne enn hva som er tilfelle hvis de er plasert i am2+ hovedkort,veldig forenklet.det minnet er mye dyrere og prestanda versus pris er det ikke ett kjempevalg per idag ;)

 

blir langt dette, når man ikke ska spille/kjøre krevende programmer finnes det helt kurante processorer som er am2+ i utgangspunktet,mye rimeligere og som ska funke på am2+ hovedkortet rett fra box uten biosoppdateringer,er en haug med dem over på komplett etc avhengig av budgeten din.

Skrevet

Takker for den :)

Da finner jeg meg en akseptabel AM2+ prosessor og lever godt med den en periode til AM3 prosessor og DDR3 minne kommer såpass ned i pris at det er en "lønnsom" oppgradering.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...