Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Starte motor uten bil(Opel Vectra 89mod)


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Jeg har fått tak i en gammel Opel Vectra 89modell(tror jeg) som skal brukes til et lite sommerprosjekt.

 

 

 

Motoren går helt fint, men etter litt sleggemekking på dashbordet så henger det meste av ledninger å dingler. Slik som bilen står nå så er det bare et lass med ledninger, et sete, ratt, pedaler og en girspak igjen inni bilen. 

 

 

 

Det jeg egentlig lurer på er om det går ann å starte motoren og få denne til å gå normalt med minst mulig av det elektriske inntakt.(Lys, kupevifter og slike ting kommer ikke til å bli brukt)

 

Planen er å ta motoren ut av bilen etter hvert, men til å starte med så er jeg bare interisert i å starte motoren. Trenger elektriske sjemaer og litt info om hvilke ting som MÅ fungere for at motoren skal gå.

 

Noen som har linker til en plass der jeg kan finne utav det jeg trenger?

 

Takker for alle svar :)

Endret av Larssv
Videoannonse
Annonse
Skrevet

12v og jord til coilen, strøm til bensinpumpe hvis den ikke er mekanisk, og strøm til starteren, så skal den i teorien starte hvis det er en forgasser motor... er det injection motor, så blir det endel ekstra ;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...