Gå til innhold

Hvor høyt kan jeg stille FSB-en?


*Madnesst

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en XP 1600+ på et Epox 8KHA+ MB, samt en Taisol CGK kjøler.

 

Mitt spørsmål er hvor mye kan jeg stille FSB-en før jeg trenger å innvistere i bedre kjøling? Er 1550 MHz reelt?

 

Har klokket skjermkortet mitt en del, 200/460@230/530. Må jeg stille ned disse innstillingene til default før jeg evt. stiller på FSB-en, eller har dette ikke noe å si?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

ikke drit deg ut

man kan stille på fsb vis man har god nok kjøling, ikke kom her og si at du vraker cpu vis du stiller på fsb, du er bare litt rævva.

Skrevet

enig her,jeg har bare stilt på fsb'en..tror jeg kan klare litt høyere..får se,skal bare montere enda en case fan...det blir nok bra skal du se =)

Skrevet

å få fsb'en opp i 1550mhz på en xp1600+ er vel litt drøyt. kanskje du får den opp i 140(280) uten å øke volten? dette er inviduelt fra prossessor til prossessor. det kommer også ann på kortene i maskinen og rammen.

Skrevet

Har Epox 8kha+, XP1700+ og 256mb PC2700 TwinMos... PC'en greide max 170mhz fsb (340mhz)... Men da måtte jeg sette multiplier til 7.0 og da er jo halve morroa vekk :grin:

 

Gleder meg så sinnsykt til jeg får innovatek vannkjølinga mi :smile:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...