xypher606 Skrevet 26. februar 2009 Skrevet 26. februar 2009 La oss si jeg har kjøpt og eier ett spill men ødelegger cd'en. Kan jeg da (i teorien) bli "tatt" for å laste ned en piratversjon av spillet, så lenge jeg kan bevise at jeg eier en ødelagt kopi av spillet? Eller er det da meningen at jeg skal bruke penger på å kjøpe meg ny kopi av spillet? Nå er det jo få som blir tatt for dette uansett da, men hvordan er "reglene" her?
ukjentbrukergitt Skrevet 26. februar 2009 Skrevet 26. februar 2009 reglene her er at det er ulovlig. om du blir tatt eller ikke er en annen sak, men ja det er ulovlig. det du må gjøre er å kontakte leverandør eller de du har kjøpt det av osv.
xypher606 Skrevet 3. mars 2009 Forfatter Skrevet 3. mars 2009 Det hjelper lite. Jeg eier en ødelagt kopi av ett spill, kontaktet først leverandør, ble henvist til utgiver, som igjen ga meg svar at det sannsynligvis var min feil at det teite collectors edition coveret med alt for stor "tapp" som holder dvd'en hadde laget sprekker i dvd'en når jeg skulle putte den pent tilbake. Og at de ikke kunne drive å erstatte alle spill som ble ødelagt. Sukk, jeg får vel betale nye 599 for et spill jeg allerede har betalt for =/ sure penger.
ukjentbrukergitt Skrevet 3. mars 2009 Skrevet 3. mars 2009 i ditt tilfelle tror jeg alle som en ville lasta ned en kopi, eventuelt en no-cd crack
ukjentbrukergitt Skrevet 3. mars 2009 Skrevet 3. mars 2009 å laste ned en kopi er visstnok like lite lov som å laste ned en med noen annen sin cd key, men du kan jo forhøre deg med utgiver. om de ser like stygt på en no-cd lenger vet jeg ikke.
nomansname Skrevet 3. mars 2009 Skrevet 3. mars 2009 de har ingen rett til å ta deg for de da for du eiger alerede spille
ukjentbrukergitt Skrevet 4. mars 2009 Skrevet 4. mars 2009 de har ingen rett til å ta deg for de da for du eiger alerede spille jo fordi du kjøpte èn KOPI, du kan ikke laste ned noen andre sin kopi, det som er poenget, du eier bare CDen med en cd-key som en slags bonus, det er den fysiske CDen du eier, du eier ingen rett til utallige kopier. det som er så lame.
Gjest Slettet-aNZFa3 Skrevet 5. mars 2009 Skrevet 5. mars 2009 de har ingen rett til å ta deg for de da for du eiger alerede spille jo fordi du kjøpte èn KOPI, du kan ikke laste ned noen andre sin kopi, det som er poenget, du eier bare CDen med en cd-key som en slags bonus, det er den fysiske CDen du eier, du eier ingen rett til utallige kopier. det som er så lame. Det er CD-Keyen man betaler for, cd'n er bare for å installere spillet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå