Gjest Slettet+6132 Skrevet 21. januar 2009 Skrevet 21. januar 2009 Hei Er noen som har en anelse av hvorfor varmen ikke fungerer optimalt i bilen min. Mangler "lokk" til radiatoren, men fyller jevnlig med vann, og varmen har fungert supert så lenge det har vært vann der. (lokk kommer i morgen). Kan det ha noe å si at lokket er problemet for varmen, eller kan det være noe annet?
Guggedal Skrevet 21. januar 2009 Skrevet 21. januar 2009 Viss du til tider har mangel på vann, kan det stå luftbobler i systemet. Det kan påvirke varmen. Prøv med nytt lokk og luft systemet skikkelig
Gjest Slettet+6132 Skrevet 21. januar 2009 Skrevet 21. januar 2009 Viss du til tider har mangel på vann, kan det stå luftbobler i systemet. Det kan påvirke varmen. Prøv med nytt lokk og luft systemet skikkelig Lufte systemet? Vil si at jeg setter på lokk og lar motoren gå en stund med lokket på og nok tilgang på væske?
gxi Skrevet 21. januar 2009 Skrevet 21. januar 2009 Hvis du mangler lokk, så vil du ikke få trykk i systemet, og da vil/kan vannet koke. Det kan gi div. uønskede effekter.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå