Senitel Skrevet 20. november 2008 Skrevet 20. november 2008 (endret) Hei, Jeg driver å kikker på et Canon 50mm 1.4 objektiv som er til salgs på ebay. Jeg ser flere av disse omtales som "mint" eller "near mint". Hva betyr det? Vennlig Hilsen Stian Endret 20. november 2008 av Senitel
k.n.b Skrevet 20. november 2008 Skrevet 20. november 2008 Jeg driver å kikker på et Canon 50mm 1.4 objektiv som er til salgs på ebay.Jeg ser flere av disse omtales som "mint" eller "near mint". Hva betyr det? Det sier seg selv. Hvis du slikker på det vil du kjenne en mintsmak. Eller: Mint = Som nytt
Senitel Skrevet 20. november 2008 Forfatter Skrevet 20. november 2008 Med andre ord er det et godt kjøp om objektivet er mint, og prisen er god? Forutsatt at man liker mintsmaken.
Caliber Skrevet 20. november 2008 Skrevet 20. november 2008 Denne tråden har dagens morsomste dialog, keep it up
k.n.b Skrevet 21. november 2008 Skrevet 21. november 2008 Med andre ord er det et godt kjøp om objektivet er mint, og prisen er god? Forutsatt at man liker mintsmaken. Ja, hvis beskrivelsen er sannferdig så burde det være bankers både kvalitetsmessig og smaksmessig (i forhold til et nytt objektiv av samme type altså). Kulinarisk sett en lekkerbisken (hvis man liker hot dogs).
Anew Skrevet 21. november 2008 Skrevet 21. november 2008 Ligg unna "near mint" - det betyr at de er kunstig smaksatt, gjerne med skumle kinesiske tilsetningsstoffer. Ebay er notorisk for at "mint" og "near mint" kan være mer enn en smule optimistisk. Det er ingen kvalifisert vudering som ligger bak. Ofte vil f.eks "BG" fra keh.com være like bra eller bedre.
von-schnellfahrer Skrevet 21. november 2008 Skrevet 21. november 2008 "Mint w/out sugar" er vel det du burde gå for
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå