Duckhunter Skrevet 21. september 2008 Skrevet 21. september 2008 (endret) Plages med at Warhead slutter å virke og må avsluttes pga av en uventet feil. Kjører da CPU på 4,1Ghz (Target Voltage er 1.345), og den er stabil i orthos og andre spill. Temperaturen er ikke mer enn 56 og 50 på kjernene. Ved 4Ghz avsluttes ikke spillet like ofte som ved 4,1, men dialog blir merkelig... virker som den blir kuttet før den skal. Setninger blir ikke fullstendige. På default hastighet har jeg ingen problemer. Noen tips om hva jeg kan gjøre? Vil jo helst kjøre spillet optimalt... Endret 21. september 2008 av Duckhunter
Spirre Skrevet 21. september 2008 Skrevet 21. september 2008 av og til dukker det opp spill som ikke funker sikkerlig på overklokka maskiner. jeg har hatt samme problem selv med et par spill de siste åra pga overklokking. jeg fant ikke noen løsning på problemet annet enn å klokke ned. har warhead liggende her, men skal bygge ny pc i morra, så har ikke testa det enda.
Duckhunter Skrevet 21. september 2008 Forfatter Skrevet 21. september 2008 Ja, klokket ned til 3971Mhz, og nå funker det som en drøm. Misstenker RAMen som synder, etter litt feilsøking så virker det som den ikke vil over ddr1000. Fikk nemlig feil i orthos når jeg kjørte stresstest på RAM. Kan vel ikke klage da den nå er overklokket ca. 25 %. Misstenkte Warhead siden en kompis hadde samme problemet på en uklokket maskin. Konklusjonen min, for nå, er at det ikke er Warhead som er problemet, men RAM.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå