Gå til innhold

Bananababb

Medlemmer
  • Innlegg

    57
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Bananababb sine prestasjoner

47

Nettsamfunnsomdømme

  1. Ser spiller har 70 på metacritic. Kan ikke skjønne at det er så kontroversielt at gamer også lander på en 7/10.
  2. Likevel oppgir ESRB at det har fått den ratingen basert på "Blood and Gore, Crude Humor, Language, and Violence". Har ikke spilt det selv enda, men av det jeg hører har det noen voksne temaer også. PEGI sin rating på 16 år oppgir: There are moderate horror sequences and disturbing imagery within the game too, and at one point, the player sees pigs sliding down a slide, before the camera pans down to reveal a meat grinder that is churning out large amounts of blood." Høres virkelig ikke ut som et familiespill. Tja, kjekt å lære hvor maten kommer fra I guess? :p Etter den sekvensen du refererer til så spiller du som en pølse. Dette på en usedvanlig tøysete bane hvor den ene karakteren starter som en gris som flyr gjennom luften mens den promper regnbuer. Kverna kommer som en humoristisk overgang fra en spillmekanikk til en annen. Moro for både voksne og litt større kids.
  3. Split fiction er ratet med "T for teen" i amerika, så helt ute er det ikke.
  4. Er spent på dette. Ut i fra videoene som er sluppet synes jeg liksom det veksler mellom å se veldig pent ut, men også litt utdatert. Den åpne verdenen virker litt tom og gammeldags ved første øyekast. Utrolig spesielt å se så realistiske ansikter i et Nintendo-spill!
  5. Nightreign DLC har vært annonsert siden spillet kom ut. Ingen overraskelse at dette dukker opp.
  6. Nok et spill jeg hadde sjekket ut om det ikke var for de økte spillprisene. Spilte begge de forrige spillene og kan godt like litt hjernedød fast food med zelda-tema, men ikke til enhver pris. Synes liksom aldri disse spillene kommer over 7/10 for min del.
  7. Skal vi virkelig skryte av at spillet som grafisk henger etter 20 år kjører i 60 fps på en flett ny nintendo-konsoll? Ja, scarlet/violet kjørte drit på switch, men der hadde man hvertfall en stor verden å utforske med forskjellige miljøer og 400 pokemon. Z-a har en knøttliten by med halvparten av monstre å fange. Man kan jo håpe at gamefreak tok noen enkle grafiske løsninger her for å fokusere mer på neste hovedspill, men etter den siste leaken så blir vel det litt som å tro på julenissen.
  8. Aiaiai, de kommer jo aldri til å investere mer i utviklingen når folk kjøper uansett hvor bajs det ser ut... De har jo for lengst gått i pluss når switch 2 versjonen koster 900kr. Det er nok det som skuffer meg mest. Nintendo mener altså at dette som grafisk minner om et ps2-spill skal ha premium prislapp. Virker jo som om de bruker mer penger på advokatutgifter enn spillutvikling når det kommer til pokemon.
  9. Fantastisk historie, knallgode figurer og stemmeskuespill, magisk verden, parry og dodge-mechanics i det turbaserte gameplayet som får det til å føles veldig mye mer aktivt ut enn f.eks persona/smt. Picto/lumina-systemet som gir mulighet til å leke og eksperimentere med synergien i laget og finne optimal angrepstaktikk. At det ser cheesy og billig ut får du bare mene det du vil om. Jeg er på ingen måte enig :p
  10. Det er fantastisk å se Silent Hill komme tilbake! Jeg elsket SH2 remake og likte SHf veldig godt. Det var litt combat heavy, men det nailet historie/tematikk og stemning. Fremtiden ser absolutt lys ut for serien med slike salgstall.
  11. Er det feil da? Når eneren havnet på en 9/10 så er jo 7/10 skuffende. Spillet trenger jo ikke være søppel selv om man er skuffet.
  12. Litt skuffende direct det her altså. Noen små høydepunkter, men synes det ble for mye "paid dlc" i monitor. Paid dlc til Bananza som kom ut i juli er tilgjengelig nå.. vanskelig å tenke at de ikke har holdt dette igjen for å tyne ekstra cash ut av et 800+ kr spill. I tillegg prøver de å hype opp paid dlc til pokemon Z-A som ikke en gang er ute. Altså... yay?
  13. Breath of the wild og simpelt i samme åndedrag er et enda merkeligere utsagn.
  14. Med det tempoet HBO produserer nye sesonger om dagen så får vi vel oppleve Harry Potter og midtlivskrisa rundt sesong 4.
  15. Da skal du få slippe å gå i tog og brenne biler sammen med meg hvis det ikke vinner. Jeg kødder selvsagt, men mener spillet burde ha en stor sjanse til å vinne. Ikke bare fordi det personlig for meg er en solid toppkarakter pga knall gameplay, gode karakterer, bra grafikk, konge musikk og ikke minst en spennende og smart historie, men også på grunn av den beskjeden spillet har sendt til resten av spillbransjen. Man trenger ikke klaske et oljefond i bordet for å lage en spillopplevelse som ser og føles trippel A ut så lenge god prosjektstyring og lidenskap er på plass. Når det gjelder de andre spillene du nevner. KCD2: knallspill. Solid andreplass for min del så langt i år. Eneste som tok meg litt ut av opplevelsen der var stive karakterer og noe merkelig flyt i dialoger til tider. Kampsystemet blir jo også en smule "broken" når man har levlet litt og lært seg master strike. For meg en 9'er. Split fiction: sykt artig coop-spill, men historien og kleine karakterer og dialog hindret det fra å bli noe spesielt i mine øyne. Fortsatt en solid 8 pga gameplay. Synes det manglet sjarmen som It takes two hadde. Wuchang: 10?! Der satte jeg nesten kaffen i halsen for min del var det nærmere en sterk 7. Likte verdenen og en del av bossene var kule. Likte også at man kunne respece karakteren uten noen form for kostnad. Når man derimot bør gjøre dette før mange av bossene senere i spillet fordi man har "feil" build blir det bare utrolig slitsomt. Jeg ga etter hvert f og truget meg gjennom med long sword. Kom meg gjennom alle bosser til slutt. *Liten spoiler* når det da viser seg at den dårlige slutten er default første gang man spiller gjennom med mindre man følger en guide så føltes det litt som om spillet sa "fuck off, start på nytt". Det er alt for lett å drite seg ut på enkelte side quests! Mulig de har patchet dette i ettertid, men jeg har nøyaktig null intensjon om å plukke dette opp igjen med det første. September byr på for mye annet bra. Hell is us, Cronos og Silent Hilf, let's go!
×
×
  • Opprett ny...