figure_02 Skrevet 2. april 2007 Skrevet 2. april 2007 (endret) Heisann, har et prosjekt på skolen for tia om The Phantom of the Opera, og en del av oppgaven er å analysere en av sangene i musikalen. Jeg valgte MoftN, men et par ting jeg lurer på: Hvordan er samklangen/tonaliteten i låta? Eneste jeg vet er at den begynner i dess-dur og går så til e-dur før den slutter i dess-dur igjen. Er det periodisk eller motivutvikling? Vil tro det er periodisk men ikke sikker. Og siste, hva slags instrumenter brukes? Takk EDIT: Har også litt problemer med å finne form. AABA? Endret 2. april 2007 av figure_02
Toppris Skrevet 3. april 2007 Skrevet 3. april 2007 Klarte du virkelig ikke å få med deg et eneste instrument som ble brukt?
figure_02 Skrevet 4. april 2007 Forfatter Skrevet 4. april 2007 Jo så klart, har kommet frem til disse: Vokal, fløyte, klarinett, obo, saxofon (alt, tenor, bariton?), trompet-bB, trombone, horn, tuba, fiolin, bratsj, cello, kontrabass. Men fint hvis jeg hadde fått noen innspill.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå