Gå til innhold

Blåskjerm og reboot på ASUS k8n-e


wim

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg kjøpte ett asus v9999 6800gt 128mb ddr kort her om dagen og etter det har pc'en min oppført seg rart. Når jeg skal skru den på for første gang hver morgen så booter den, men akkurat når den har kommet inn i windows får jeg en blåskjerm som forsvinner raskt igjen. Det står noe om non-paged area, men det forsvinner så fort at jeg ikke ser resten. Hvis jeg resetter BIOS så fungerer det fint. Har noen peil på hvorfor dette skjer og hvordan man kan fikse det. Spesifikasjonene på pc'en min finnes i profilen.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kan være flere kilder til feilen - bl.a. gammel Bios eller minnefeil (overklokker du når feilen kommer?).

 

tips: se i 'min datamaskin' egenskaper/avansert/oppstart og fjern haken for automatisk restart, så får du tid til å se hele adressen til feilen.

Skrevet (endret)

Det spiller ingen rolle om jeg har overklokket eller ikke, den rebooter uansett. Skal sjekke etter nyere BIOS nå. Men jeg syntes det er rart at den fungerer igjen etter reset

Endret av wim
Skrevet

Jeg fant ny BIOS på internett og flashet. Alt så ut til å fungere fint helt til den plutselig tok reboot nå, det var mens jeg spillte ett spill (Ravenshield)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...