Gå til innhold

Overvåkingskamera med bra bildekvalitet?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har vært en del hendelser utenfor huset vårt/i nabolaget i det siste, så nå ønsker jeg kamera utenfor som gir god bildekvalitet hele døgnet. Har alt Neste ringeklokke, men det gir ikke god nok kvalitet på video.

Må klare å vise folk, bilskilt osv på minst 8 meter avstand.

Noen gode tips til valg av kamera? 

Videoannonse
Annonse
Skrevet
ProphetSe7en skrev (22 minutter siden):

Vil det klare å lese av bilskilt på 8-10

Kikk litt på linken, dette er et semi-profft kulekamera (dreibart 360 * 90 grader) som viser fargebilder om natta.. 
Du programmer selv hva og hvordan dette skal varsle (du 'tegner' grenselinjer) og det har plass til et SD kort, som avhengig av størrelse kan lagre ganske mye.. Vil tro at du fint leser et bilskilt på 50 meters avstand og kameraet har ansiktsgjenkjenning.. ☺️

Skrevet (endret)

Husk regler på filming av offentlig plass. om så @krikkert hadde nok svart på hviken bevis som er lovlige.

 

https://www.datatilsynet.no/personvern-pa-ulike-omrader/overvaking-og-sporing/kameraovervaking/hvor-er-kameraovervaking-lov/

Sitat

Privat eiendom: En privatperson kan lovlig overvåke eget hus og hage, men kameraet kan ikke samtidig filme offentlige områder eller naboens eiendom. Innenfor boligen må eventuelle andre beboere informeres om overvåkingen.

Borettslag og sameier: Kameraovervåking i fellesarealer krever to tredjedels flertall blant beboerne og bør vedtektsfestes. Overvåking for å følge med på husordensregler er ikke tillatt.

Offentlige områder: Gater, parker og andre offentlige områder skal i utgangspunktet kun overvåkes av politiet eller andre offentlige myndigheter. Private virksomheter kan ikke overvåke offentlige områder.

 

Endret av joandreas
Skrevet (endret)

Det problemer får j

Woff skrev (50 minutter siden):

Kikk litt på linken, dette er et semi-profft kulekamera (dreibart 360 * 90 grader) som viser fargebilder om natta.. 
Du programmer selv hva og hvordan dette skal varsle (du 'tegner' grenselinjer) og det har plass til et SD kort, som avhengig av størrelse kan lagre ganske mye.. Vil tro at du fint leser et bilskilt på 50 meters avstand og kameraet har ansiktsgjenkjenning.. ☺️

Det er dessverre utenfor min prisklasse 

Noen som har erfaring med Unifi Protect G5 dome eller Arlo 5 pro? Eventuelt Reolink som de selger hos Kjell 

 

Disse kan jeg få kjøpt i dag, og det er å foretrekke 

Endret av ProphetSe7en
Skrevet

Jeg var ikke fornøyd med G5, det går i retur. Jeg gjorde tydeligvis altfor dårlig research i forkant, og burde valgt G6 istedet. Jeg var rett og slett ikke klar over at det var en nyere og bedre modell i fra Unifi tilgjengelig, og så meg blind på hva som var tilgjengelig hos Kjell og Company 

Så nå står valget mellom G6 turret og G6 dome. Bullet blir for dominerende på veggen i forhold. Det er mulig jeg tester begge to for å se hva som er best egnet for mitt bruk 

  • 1 måned senere...
Skrevet

Kan komme med en oppdatering her.

Jeg endte til slutt på G6 turret, og er strålende fornøyd. En enorm oppgradering fra G5 som jeg prøvde først.

Bra bilde, ansiktsgjenkjenning, registrerer bilnummer automatisk, og jeg synes appen er helt super og alt er så enkelt å konfigurere.

  • 3 måneder senere...
Skrevet

Jeg har Arlo ultra, og det er greit nok. Men i praksis er det nærmest å regne som et avansert viltkamera. Skal man ha kontinuerlig opptak, må det kobles til strøm.

I tillegg er løsninger som er basert på wifi sårbare for jamming.

På den positive siden er det enkelt å sette opp, og bildekvaliteten er god.

Skrevet
ilpostino skrev (Akkurat nå):

Jeg har Google nest camera og er veldig fornøyd med kvaliteten å de opptakene. 

Hadde nest selv tidligere på ringeklokken, men etter de økte prisen så voldsomt så droppet jeg Nest helt. Kun røykvarslere igjen fra nest nå som jeg ikke finner gode alternativer til med stemmevarsling. 

Skrevet
ProphetSe7en skrev (11 timer siden):

gledelig litt ekstra for kvaliteten og brukervennligheten de tilbyr.

Jeg har unifi selv. En ting er kvalitet og brukervennlighet, men det jeg heller gladelig betaler ekstra for er å ikke gi Google/tilsvarende dataene mine og slippe unna abonnementsløsninger.

Skrevet
Nimrad skrev (1 time siden):

Jeg har unifi selv.

Jeg venter nå på mitt 15 Unifi-kamera og er helt enig i dette med det å slippe abonnementsløsninger og leie... Har også 14 andre kamera oppe i nettet her, de har riktignok bedre kvalitet og lettere å styre med softwaren jeg bruker samt samme fordel med å slippe abonnementsløsninger.. Siden jeg da har 29 kamera så tar det neppe lang tid før kamera nr 30 bestilles.. 😎😊

Skrevet

Er Unify avhengig av lokal lagring eller lagrer det opptakene i skyen? Det kan fort koste å sette opp en egen lagringsløsning selv, eller kjøpe masse lagring til eksisterende datamaskiner for å kunne huse lokal backup. 

Skrevet
ilpostino skrev (26 minutter siden):

Unify avhengig av lokal lagring

Vel, du lagrer videostrømmen der du ønsker HVIS du ikke benytter Unifi's skreddersydde lagring da. Å sette av en eller flere harddisker i forskjellige lokasjoner trenger ikke koste all verden, du får hva du betaler for der som over alt ellers. Fordelen er at du slipper å betale andre personer for å ta vare på din eiendom uten at du nødvendigvis har full tilgang til materialet.

Skrevet
Woff skrev (49 minutter siden):

Fordelen er at du slipper å betale andre personer for å ta vare på din eiendom uten at du nødvendigvis har full tilgang til materialet.

For min del betaler jeg heller ~1200 kroner fortløpende i året enn å ha en engangsutgift på opp mot 6000-10000 for innkjøp av ny maskinvare for å håndtere lagring av videoene. 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...