Jump to content
AnonymDiskusjon

Rusprøver iht førerkort 6mnd avtale

Recommended Posts

Hei! Har brukt litt forskjellige dumme stoffer som ble avslørt i en test på ett sykehus...har aldri gjort eller blitt tatt med noe slikt under kjøring.

 

Men av generell skikkhet tok de førerkortet mitt, 2 mnder etter klarte jeg å legge vekk alt..

 

tidlig i november kom rene prøver, så skulle få igjen FK da i Mai. Går på 6 mnders dokumentert urinprøve på laboratorie for å bevise at jeg ikke bruker noe lengre.

 

Men under nyttårshelgen var jeg på ett stort utested og en eller annen har klart å lagt ett benzodiazepin-(tablett?) i drikken min, så prøven etter nyttår slo ut på den gruppen rusmiddel.

 

Hva kan jeg gjøre? Nå må jeg isåfall vente til august med å få igjen noe førerkort, eller godtar dem en «glipp» på disse prøvene? Må jeg anmelde saken for å få noe sjans eller hva kan jeg gjøre? Hilsen en veldig betvilt 22 åring....

 

Anonymous poster hash: b006b...e63

Share this post


Link to post

Av ren nysgjerrighet, hvilket utested var du på? 

Jeg vil bare være sikker på at jeg ikke drar dit, ettersom jeg er sjukt lite

keen på at tilfeldige personer skal legge dop i drikken min helt uten videre.

 

On topic så må du nok vente til august ja.

Share this post


Link to post

Av ren nysgjerrighet, hvilket utested var du på?

Jeg vil bare være sikker på at jeg ikke drar dit, ettersom jeg er sjukt lite

keen på at tilfeldige personer skal legge dop i drikken min helt uten videre.

 

On topic så må du nok vente til august ja.

Kjipt... for meg. Skistua i Hemsedal

 

Anonymous poster hash: b006b...e63

Share this post


Link to post

Bikkja spiste opp leksene :hmm:

 

Det blir vente til august jeg redd.

Det kan du jo si, men hadde jeg villet ruse meg hadde jeg nok valgt noe annet enn benzodiazepiner går jeg utifra ettersom det kan sitte utrolig lenge i kroppen

 

Anonymous poster hash: b006b...e63

Share this post


Link to post

Etter førerkortforskriften vedlegg 1 § 36 kreves seks måneders rusfrihet. Ettersom det er rusfrihet som skal dokumenteres, og ikke fravær/nærvær av konkrete stoffer, så må seksmånedersperioden begynne på nytt.

 

Merk at alkoholen i seg selv (blandingsbruk) også kunne utløst ny seksmånedersperiode etter samme bestemmelse.

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...