Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)
wampster skrev (9 timer siden):

Noen som har erfaring eller vet noe om denne?
https://www.elkjop.no/product/gaming/pc-komponenter/stromforsyning-og-tilbehor/stromforsyning-psu/asus-90ye00s2-b0na00-psu/878120

Virker som et ok kjøp til prisen (jeg trenger en strømforsyning til en ny pc jeg bygger) gitt at den er av ok kvalitet

Virker som en grei PSU dette!
Hvilke komponenter skal du bruke i builden?

Får best resultat rundt 450W, men den holder det gående helt opp til 800W. Så kjør på!
Siste 5åra er strømforsyninger blitt ekstremt dyre! Så dette er et greit kjøp!

Endret av sveibuen
Videoannonse
Annonse
Skrevet
sveibuen skrev (4 minutter siden):

Virker som en grei PSU dette!
Hvilke komponenter skal du bruke i builden?

Får best resultat rundt 450W, men den holder det gående helt opp til 800W. Så kjør på!
Siste 5åra er strømforsyninger blitt ekstremt dyre! Så dette er et greit kjøp!

Komponenter blir

  • 9800x3d
  • 7900 xtx / 4080 s (eller lignende neste gen)
  • 64gb ddr5
  • 2stk nvme
  • DeepCool AK620 kjøler
  • 6vifter
  • 2x 27" 144hz skjermer

Da er vel 850w det man trenger?

  • Liker 1
  • 6 måneder senere...
Skrevet (endret)
1 hour ago, knopflerbruce said:

Kanskje på tide å bumpe denne, i tilfelle det har kommet nye enheter som fortjener anbefaling?

Corsair ax1600i er fortsatt den beste den dag i dag 😅

Hx 1500i har kommet med 2025 modell, og kom ut svært godt ut i test hos Jonnyguru :)

Endret av Nizzen
  • Innsiktsfullt 2
  • Hjerte 1
  • 3 uker senere...
  • 3 måneder senere...
Skrevet

Veit du, eg kom til å tenke på at eg burde bygge ein whitebox homelab, dvs hjemmelagd server med komponenter eg stort sett har. Det eg mangler er egentlig ein strømforsyning... 🤔 Er hovudsaklig ein filserver kor eg tenker opp til kanskje 9x 3.5" harddisker.

Treng eg egentlig vera noko obs på 5v og 3.3v kapasiteten på strømforsyning eg evt skal kjøpe då?

Skrevet (endret)
Drunkenvalley skrev (1 time siden):

Det eg mangler er egentlig ein strømforsyning... 🤔 Er hovudsaklig ein filserver kor eg tenker opp til kanskje 9x 3.5" harddisker.

Treng eg egentlig vera noko obs på 5v og 3.3v kapasiteten på strømforsyning eg evt skal kjøpe då?

Antar de fleste PSU-er er single-rail i dag, med mer enn nok strøm til 5 V og 12 V (tror ikke 3,3 V brukes til langringsenheter). Mulig diskettstasjoner brukte det.
Husker noen PSU-er for lenge siden hadde egne rails til lagringsenheter, og der kunne man nødvendigvis ikke koble på alt man ville.

Jeg vil anbefale en eldre modell til et slikt prosjekt, type ~2020 årgang. De nyeste, selv 1000 W strømforsyningene har skuffende få Molex / SATA-strømtilkoblinger.

Kjøpte nylig en Corsair RM1000e for en venn av meg, og den hadde kun 2 stk. "SATA / PATA" ut. Uten å koble på splittere så gir det i teorien 8 stk. tilkoblinger til SSD-er, harddisker, RGB osv. 8 stk. høres kanskje mer enn nok ut, men det betinger at alt er innen rekkevidde av kontaktene. Noe det ofte ikke er.

Avhengig av budsjett og hvor mye du tenker å sette i serveren vil jeg si f.eks. Corsair HX1200i. Evt. HX1000i, som er noe fysisk mindre. Begge har 6 stk. PATA / SATA-utganger. Er ca. 300 Kr. forskjell på 1200 W vs 1000 W. Evt. RM1200e som har 4 stk. utganger.

Har selv TX850M i min egen filserver, og HX1200 i hovedmaskinen. Jeg liker å alltid gå overkill på strømforsyningen.
Er garantert andre alternativer, men jeg har selv mest erfaring med Corsair, og har ikke hatt noen problemer med noen av deres PSU-er det jeg kan huske.

Endret av PaladinNO
  • Liker 1
Skrevet

Eg kan alltids lage egne kabler så lenge det har slike "periphery porter". Det er vel hovudsakleg berre vore bekymret om eg må vera obs på kapasiteten dei har på 5v, eller om det er litt potet. 🤣

Skrevet
14 minutes ago, Drunkenvalley said:

Eg kan alltids lage egne kabler så lenge det har slike "periphery porter". Det er vel hovudsakleg berre vore bekymret om eg må vera obs på kapasiteten dei har på 5v, eller om det er litt potet. 🤣

5V går til elektronikken (hjernen). 12V til motoren. 5V trekker derfor lite strøm.

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...