Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Polaris XC 500 SP dempere.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Dette er sikkert et relativt longshot her inne, men jeg prøver...

 

Jeg har demontert demperne mine, skiftet olje og ventilene til mottrykket i bunnen av dempern. Jeg har mailet produsenten om specsa på demperne, men det tar tydeligvis litt tid.

 

Var derfor jeg lurte på om noen visste hvor mye trykk det skal være i disse kammerne? Da jeg tok de fraverandre gikk demperne treigt ut, veldig treigt. Bare så vitt det fusa litt når jeg åpna ventilen. Jeg kjørte inn 8 bar og da kom de ut men fortsatt treigt. Tenkte jeg skulle bruke Nitrogen siden demperne skal brukes i kaldt vær.

 

Men jeg er ikke sikker på hvor mye trykk jeg kan kjøre inn, har jo over 100 bar på flaska, men kan ikke akkurat fyre inn det heller. Jeg tenker på 10 bar kansje er tingen og legge seg på? Vil helst at demperne skal komme ut fortest mulig for og igjen få den lille bakkekontakte som er.

 

Noen formeninger?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du bruker spesiell pumpe på det der? Bruker ikke vanlig kompressor og fyllenippel?

 

Mulig det ikke er slik på de demperene, men høres merkelig ut i tilfelle.

 

Måtte ha spesialpumpe for å kunne pumpe trykk i gaffelen på tråsykkelen min. Gaffelen ville sprenges hvis jeg brukte vanlig. Mulig det er helt på jordet, men er det jeg har fått høre av sykkelmekanikere, og produsent av sykkelen/gaffelen min.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...