Det er tid for å søke utdanning. Har bestemt meg for å bli ingeniør innen data. Har et fagbrev som elektriker, og går nå allm.påbygg.
Jeg hadde ikke mulighet til å ta realfag i år, så jeg må enten gå forkurs eller gå TRES ordningen. Har helt greie matteegenskaper, rundt 5. Er motivert og jobber alltid med fag. Men når jeg ser denne timeplanen: http://www.hioa.no/c...min%202011%20(2).pdf blir jeg litt "skremt" .
Så, er det noen som har gått dette og har erfaringer? Jeg sparer tross alt et helt år på denne ordningen, men mister 2 sommere..
-
- Fotografering
- Bilderedigering og programvare
- Visuell kreativitet
- Systemkameraer - digitalt
- Analoge kameraer
- Kompaktkamera - digitalt
- Objektiver, filtre, blits og utstyr
- Videokamera
- Skannere og skanning
- Fotoskrivere, utskrifter og papirkopier
- Butikker og verksteder (foto)
- Lagringsmedier (foto)
- Annet om digital foto og video
- Diskuter artikler (Akam.no)
- Tilbakemeldinger til Akam.no
- Tilbakemelding om Foto og video-forumet
- Ryktebørsen
- Akam.no Bildekritikk
- Akam.no Bildekritikk - Tilbakemeldinger
-
- Standardtelefoner og generell mobildiskusjon
- Smarttelefoner
- Mobiloperatører og tjenester
- Hjelp til valg av telefon, nettbrett, operatør eller leverandør
- Hjelp til skadet telefon eller nettbrett
- Nettbrett, GPS og håndholdte enheter
- Applikasjoner (Mobil og nettbrett)
- Mobilspill
- Forbrukerrett
- Diskuter artikler (amobil.no)
- Tilbakemeldinger til amobil.no
- Diskuter artikler (Mobilen.no)
Vi pakker opp Surface Pro (Hardware.no)
Nedtur for The Realm-Kickstarter (Gamer.no)
Prispress gir sammenslåing hos mobilforhandlerne (Mobilen.no)
Skamrost objektiv slippes endelig for Sony og Pentax (Akam.no)
Tresemesterordning
Startet av Blax, 9. april 2012, 11:22
2 svar på dette emnet
#1
Skrevet 9. april 2012 - 11:22
PSN: blaxxie
#2
Skrevet 9. april 2012 - 19:52
Har ikke selv gått slik ordning, men kjenner folk som har gjort det. Det er hardt arbeid, og etterhvert kommer du til å angre på det, men når du er ferdig med det, blir du drit glad for at du har fått gjort det, og endelig kommer inn på linja du vil. Hvis du evt ikke vil gå denne veien, så kan du tar R1 mattekurs ved høgskolen i gjøvik (http://www.hig.no/studietilbud/r1), så kvalifiserer du deg til mange av linjene der. Linjer som dritft, programmvare utvikling, spillprogrammering, informasjonssikkerhet, alle disse kan du se på som dataingenør uten alle realfagene, men med andre for å dekke opp dette. =)
#3
Skrevet 21. september 2012 - 23:28
Blax skrev 9. april 2012 - 11:22:
Så, er det noen som har gått dette og har erfaringer? Jeg sparer tross alt et helt år på denne ordningen, men mister 2 sommere..
1 bruker(e) leser dette emnet
0 medlemmer, 1 gjester, 0 skjulte brukere










