Vi er en liten bedrift med fire ansatte. Min erfaring med å sette opp et lite lokaltnettverk med en filserver begrenser seg til et kaos av ledninger gutterommet for snart 10 år siden.
Den gangen kjørte jeg to nettverkskort i hver pc og to nettverkskort i serveren. Målet var å ha et raskt lokalnett som ikke kjørte på samme linje som internett.
Som sagt så er min kunnskap på dette området meget begrenset, derfor trenger jeg hjelp av dere. Vi har behov for et raskt lokalnett via en filserver, vi jobber med videoredigering og må flytte store HD filer frem og tilbake. Hva er den mest hensiktsmessige måten å gå frem på?
I dag har vi fire pc-er og en pc som skal omgjøres til en filserver. Serveren skal kun være en stoppe og hente stasjon for filene, slik at alle på kontoret har lett tilang.
Hva bør vi gjøre?
Takk på forhånd for svar
Logg inn
Registrer deg
Hjelp



Opp
Multisitat
