Test: Windows 7
#2
Skrevet 2. november 2009 - 15:08
Mine Datamaskiner
Canon Eos 500D
Canon 18-55mm f3.5-5.6
Sigma 70-300mm f4-5.6 Canon 50mm f1.8 II Canon 70-200 f4 L
#4
Skrevet 2. november 2009 - 15:17
I Norge derimot, der må vi betale 800kr for en oppgradering eller OEM. Det er ganske dårlig gjort syns jeg. Home Premium retail koster 1477kr for billigste, ganske stiv pris sammenlignet med hva britene fikk.
#7
Skrevet 2. november 2009 - 15:24
Brukergrensesnittet mangler også de gamle GDI+ hardware acceleration. Dette gjør vanlig scrolling i f.eks filbehandlervinduer veldig tregt. Antakelig på grunn av at skjermkortet nå komposerer vinduer i en 3d motor, og skjermkort er ikke så flinke som CPU til å multitaske. Jeg har hørt at WDDM 1.1 kan akselerere noe, men har ikke sett eller følt noe forbedring når jeg skiftet til geforce gtx 285. Kanskje det virker bedre på en Radeon, de har bedre WDDM 2.0 støtte.
Kanskje det blir bedre når Direct2D kommer. Uansett har MACOSX allerede hele GUI'en på GPU'en, og de har ikke flere systemer som GDI+, WPF og nå Direct2D. Prøv å justere størrelsen på et browser vindu i Windows XP, Vista, 7 og Mac og du ser masse "tearing" på Windows, mens Mac er den raskere og ingen "tearing."
Specs:
Core 2 Quad q6700 @3.3ghz
2gb ram @ 412mhz
xfx geforce gtx 285 @ stock
Gigabyte GA-965P-DS4
Raptor WD740
Raptor WD1500
Windows 7 GUI slowness: file explorer
http://www.youtube.c...h?v=ToFgYylqP_U
Microsoft is also looking at a further revision of the standard, WDDM 2.1, which will run on the same hardware as 2.0 but offer even finer-grained multitasking on the GPU.
http://apcmag.com/37...o_be_overhauled
As you can see, Quartz 2D is now running on the GPU. This is Quartz 2D Extreme. The only thing left for the CPU to do is to send (relatively tiny) drawing commands to the video card through the driver.
http://arstechnica.c...osx-10-4.ars/14
#8
Skrevet 2. november 2009 - 15:43
Ritualz1 skrev 02/11-2009 : 15:08:
Ikke noe test i forhold til XP, men Anandtech har tatt kjapp test mellom 7 og Vista. Ingen forskjell.
#9
Skrevet 2. november 2009 - 15:55
Om folk ikke har fulgt med; man får kjøpt Win7 Home Premium til 59.99£ fra Amazon.CO.UK.
Den har jeg kjøpt, og installert på SSD, og har aldri hatt et OS som har fungert bedre
Win7 er suverent!
Richard Dawkins
#10
Skrevet 2. november 2009 - 16:01
Gambler FEX online skrev 02/11-2009 : 15:24:
Må nok si meg litt enig og at 7 burde vært en patch til Vista. Jeg er også helt enig i at filutforskernen er noe forbanna møkk for oss som ikke vil sitte og gi stjerner/rate bilene våre. Det er lagt inn så mye ubrukelig tull som trekker ned brukeropplevelsen. Det med libraries er jo ikke annet enn et enkelt søk i div mapper og man mister helt kontrollen over hvor filene fysisk er. Der verste er at det ikke går an å få fjenet libraries fra explorern heller. Er så skuffet over hvor lite ting lar seg tilpasse.
Men så er det jo et par plussting, som også ene og alene er grunnen til at jeg bruker win7. Ting som god caching, at det går kjapt og finne fram til de rette programmene, mye bredre støtte for SSD og diverse andre små ting.
Når det gjelder pris er Norge fucked pga. EU. Se på steam, cod6 koster 60 euro/60 dollar, man trenger ikke være spesielt skarp for å se at i realiteten betaler de i USA halvparten av det vi betaler (med regnet mva. ol.).
Dette innlegget har blitt redigert av icc: 2. november 2009 - 16:04
#12
Skrevet 2. november 2009 - 16:30
hjelper ikke det når folk ga Vista drittrykte.
Syns det fortjener sitt eget "OS"
#13
Skrevet 2. november 2009 - 16:32
Vi vil ALDRI få noe som alle er 100% fornøyde med. Så man lever med det man har, og 7 er et godt trappetrinn på veien mot det bedre!
#14
Skrevet 2. november 2009 - 16:52
Windows 7 er mer enn en SP.
#15
Skrevet 2. november 2009 - 17:04
men vista funker har det på 2 maskiner, en selvbygget og en hp bærbar maskin. Ikke noe problemer å bry seg om.
fatter ikke alle problemene folk har med vista.
Derimot har flere venner av meg hatt store problemer med :
1- bygget maskin uten å sjekke spesifikasjoner.
2- kjører pirat versjon av win vista.
stort sett det om å gjøre.
fikk en kompis til å kjøpe seg en stk vista lisens samt fjerne 1 komponent (elgammelt lydkort fra creative labs som han fremdeles mente var det beste i verden)
en annen kjøpte seg rett og slett en komplett pc fra en våre mange weblevrandører (mener noen av de du finner på nettet her i norge), etter det ingen problemer.
jeg tror det er mange brukerfeil, samnt altfor mye pirat kopiert programvare som ikke funker.
Dette innlegget har blitt redigert av airguard: 2. november 2009 - 17:06
#16
Skrevet 2. november 2009 - 17:35
newman221 skrev 02/11-2009 : 15:17:
I Norge derimot, der må vi betale 800kr for en oppgradering eller OEM. Det er ganske dårlig gjort syns jeg. Home Premium retail koster 1477kr for billigste, ganske stiv pris sammenlignet med hva britene fikk.
Vi har bedre råd i norge.
ca 4 kr pr dag om du har win7 i 1 år.
ca 2 kr pr dag om du har win7 i 2 år...
og etter 4 år er prisen... liten....
#18
Skrevet 2. november 2009 - 17:50
Gambler FEX online skrev 02/11-2009 : 15:24:
Må nok si meg litt enig og at 7 burde vært en patch til Vista. Jeg er også helt enig i at filutforskernen er noe forbanna møkk for oss som ikke vil sitte og gi stjerner/rate bilene våre. Det er lagt inn så mye ubrukelig tull som trekker ned brukeropplevelsen. Det med libraries er jo ikke annet enn et enkelt søk i div mapper og man mister helt kontrollen over hvor filene fysisk er. Der verste er at det ikke går an å få fjenet libraries fra explorern heller. Er så skuffet over hvor lite ting lar seg tilpasse.
Veldig enig, filbehandleren i Windows 7 går meg på nervene. Sletter disse tullemappene, men jammen dukker de ikke opp igjen før jeg rekker å si pølse. Bibliotekene er umulig å bli kvitt. Det er egentlig ganske latterlig, intet operativsystem har hatt en bedre filbehandler enn Windows XP, og den begynner virkelig å dra på åra.
#19
Skrevet 2. november 2009 - 18:04
#20
Skrevet 2. november 2009 - 18:05
Blender3D.no *click* Puppy Linux *click*
Logg inn
Registrer deg
Hjelp

Opp
Multisitat









