ATWindsor skrev 09/01-2010 : 00:20:
Du får jo fin eksterne IR-mottakere, eller RF? Om man vil ha en mer clean look, dvs med en lukkbar dør,så hjelper det ikke med IR på kabinettet uansett.
AtW
Jeg vet da at man får eksterne mottagere - hva har det med saken å gjøre? Jeg vil da ikke ha en løs IR-mottager liggende å slenge et eller annet sted - den ender garantert opp med å IKKE befinne seg der den skal være, pekende ut i rommet.
RF er ikke et alternativ, ettersom fjernkontroller flest ikke støtter dette. (Multifunksjon).
Dører? Du snakker her om et lukket skap til utstyret, regner jeg med? Ikke en dør på selve kabinettet?
1. Glassdører - slipper fint igjennom IR-signaler
2. Jeg liker å ha utstyret synlig - jeg vil ikke gjemme det inne i skap
3. Jeg er enig i at dersom man har et skap av tre eller metall, så har det ingen betydning om det er en IR-mottager på selve kabinettet - det betyr derimot ikke at den ikke bør være der i utgangspunktet. Faktisk mener jeg at det minste man burde forvente av slike kabinett er følgende: innebygget IR, mulighet for en ekstern IR-mottager kablet via USB e.l., samt en medfølgende fjernkontroll for basisfunksjoner - i alle fall når dette skal selges som et "stuePC"-kabinett. Greit nok, det gjør nok prisen noe høyere, men samtidig vil det medføre at man får et lite forsprang på mange konkurrenter.